Podziel się z innymi swoją pasją🔥 Zorganizuj na HOBBY wystawę, warsztaty lub pokaz🔥 Skontaktuj się z nami: 532 742 247🔥🔥🔥  

Organizator:

Znajdź sobie HOBBY!

Podziel się

W weekend 18-19 listopada tysiące hobbystów spotkają się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, by wziąć udział w kolejnej edycji Targów Hobby. To świetny pomysł na spędzenie radosnego weekendu z rodziną. Każdy – niezależnie od wieku – znajdzie tu coś dla siebie.

KLIKNIJ, ABY POWIĘKSZYĆ

Jak co roku Targi HOBBY to przede wszystkim ciekawe atrakcje – pokazy, turnieje, wystawy, warsztaty i wszystko to, co angażuje zwiedzających i pozwala im na bezpośrednie obcowanie z wieloma pasjami. Na uczestników czekają strefy poświęcone różnorodnym hobby: strefa LEGO, modelarstwa kolejowego i samochodowego, gier planszowych czy sportu, a także mistrzostwa  samochodów zdalnie sterowanych.

Makiety i modele kolejowe

Strefa modelarska zawsze cieszy się największym zainteresowaniem uczestników. Pod budowę olbrzymich makiet kolejowych oddano w tym roku prawie 900 mkw powierzchni. Na zwiedzających czekać będzie m. in. wielomodułowa makieta w popularnej skali „H0” oraz jedyna w Polsce modułowa makieta taboru kolejowego w skali 1 (1: 32). Będzie można zobaczyć oryginalnie odwzorowane lokomotywy, wagony, makiety stacji kolejowych w ruchu - wszystko co rozpala serca pasjonatów modelarstwa kolejowego.

Na stoiskach będzie można porozmawiać z wystawcami i otrzymać odpowiedzi na pytania związane z budowaniem makiet i modelarstwem. Będzie też możliwość zakupu modeli kolejowych w różnych skalach, akcesoriów do tworzenia makiet oraz narzędzi i sprzętu modelarskiego.

 

Modelarstwo samochodowe

Dostępna będzie także bogata oferta dla miłośników modeli samochodów. Modelarze pokażą ponad 3000 różnorodnych modeli samochodów w różnych skalach: od skali „N” czyli 1:160, poprzez skalę „H0” - 1:87, 1:64, 1:58, ukochaną przez kolekcjonerów skalę „0” - 1:43, 1:32 do coraz popularniejszych skal 1:24 i 1:18 a nawet 1:12 oraz 1:8. Ciekawie zapowiada się także ekspozycja modeli pojazdów ciężarowych, maszyn budowlanych czy innych urządzeń mechanicznych używanych na co dzień w różnych gałęziach przemysłu w skali 1:50. Tegoroczną nowością będzie makieta modułowa z poruszającymi się modelami samochodów w skali 1:87.

Modelarze pokażą również około 400 modeli samochodów rajdowych wykonanych w skali 1:43 oraz 1:18., w tym piękną replikę samochodu rajdowego brytyjskiego mistrza kierownicy Colina McRae, którym wygrywał Rally Manx w 1991 roku. Na miejscu będzie można porównać model z oryginałem - prawdziwym rajdowym Subaru Legacy GT.

 

Mistrzostwa modelarzy

Uczestnicy Targów HOBBY będą mieli okazję śledzić zmagania mistrzów modelarskiej kierownicy w Halowych Mistrzostwach Polski On Road. Te zawody co roku przyciągają zarówno liczne grono uczestników, jak i rzesze kibiców. W rywalizacji udział wezmą czołowi zawodnicy z Polski, między innymi aktualni Mistrzowie Polski ON Road Sezonu Letniego i zeszłoroczni Mistrzowie Polski sezonu halowego. Rywalizacja odbywać się będzie na specjalnym krętym torze wybudowanym w pawilonie 3A.

Podczas Targów HOBBY w międzynarodowych zawodach aut zdalnie sterowanych D10 Drift Battle of Poland rywalizować będą najlepsi drifterzy. W tym roku do Poznaniu zjedzie się ponad 100 zawodników z całego świata. Wydarzenie to od roku 2019 odbywa się podczas Tragów HOBBY w Poznaniu, stając się największym wydarzeniem RC Drift w Europie w 2023 roku.

Tory dla aut RC

Ponadto Wielkopolskie Stowarzyszenie Modelarzy wybuduje w pawilonie trzy tory do jazdy pojazdami zdalnie sterowanymi. Będą to dwa tory trialowe dla modeli budowanych w skali 1/10 i 1/18 oraz tor dla pojazdów UDiRC oraz Pinecone. Jeden z nich, dla klasycznych modeli w skali 1/10, będzie mógł pokonać każdy uczestnik Targów Hobby. Modelarze z WSM użyczą swoich własnych maszyn, by pokazać piękno małej motoryzacji. Można także przyjść na targi z własnym pojazdem i spróbować swoich sił na torze.

 

Strefa LEGO

Ponad 1000 metrów kwadratowych będzie miała Strefa LEGO - wystawa autorskich modeli i makiet wykonanych z klocków. Swoje niesamowite dzieła zaprezentują najbardziej utalentowani mistrzowie klockowej pasji. Zdziwicie się, jakie cuda można z klocków ułożyć. Na miejscu możliwość zakupu klocków w specjalnych targowych cenach, unikatowych minifigurek oraz zestawów z różnych serii.

Strefa Gier

Co roku Strefa Gier jest jedną z najciekawszych stref na Targach HOBBY. Tak będzie i w tym roku. Wystawcy zaprezentują najnowsze i najpopularniejsze gry planszowe dla dorosłych, dzieci i młodzieży, logiczne, strategiczne i edukacyjne przygotowane przez kilkanaście wydawnictw. Strefa wyposażona będzie w stoliki, na których miłośnicy planszówek będą mogli do woli testować gry. Instruktorzy będą pomagać w krótkim czasie opanować zasady poszczególnych gier bez potrzeby studiowania instrukcji.

 

Atrakcji co niemiara

Na ekspozycji czeka też wiele innych atrakcji, m.in. strefy służb mundurowych, akademia piłkarska, muzeum komiksu, ekspozycja fanów robotyki i elektroniki, czy też warsztaty malowania figurek.

Nie zabraknie atrakcji dla początkujących pasjonatów survivalu. Dla miłośników strzelania przygotowano 3 strzelnice: multimedialną, ASG oraz tor łuczniczy.  Ciekawie zapowiadają się także pokazy sprzętu wojskowego, wykuwania noży i rekonstrukcji historycznych. Całość dopełni kiermasz rozmaitości i Giełda Winyli.

Tegoroczną nowością będzie m.in. Galaktyka Mocy - strefa trzech organizacji kostiumowych uniwersum Gwiezdnych Wojen (Legion 501, Rebel Legion i Mando Mercs Costume Club). Na ich stoisku będzie można spotkać m.in szturmowców, imperialnych oficerów, pilotów rebelii, mandaloriańskich łowców nagród i samego Lorda Vadera! W strefie stanie fragment korytarzy Gwiazdy Śmierci, na tle których będzie można zrobić zdjęcie z bohaterami gwiezdnej sagi.

Na antresoli odbędzie się VI edycja Pucharu Polski Papug oraz Otwarty Konkurs Mistrzostw Wielkopolski Kanarków i Ptaków Egzotycznych. To świetna okazja, żeby obejrzeć najwspanialsze okazy hodowców z całej i poznać u źródła tajniki hodowli ptaków.

Do 3 roku życia wstęp gratis.

Godziny otwarcia

  • Sobota – 10:00-18:00
  • Niedziela – 10:00-17:00

Wejście Wschodniej od ulicy Głogowskiej (vis-a-vis Mostu Dworcowego).

Do zobaczenia 18-19 listopada!

BILETY