Podziel się z innymi swoją pasją🔥 Zorganizuj na HOBBY wystawę, warsztaty lub pokaz🔥 Skontaktuj się z nami: 532 742 247🔥🔥🔥  

Organizator:

Poznań Hobbystów

Podziel się

Zeszły weekend był w Poznaniu weekendem pełnym wrażeń i pasji. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbyły się targi HOBBY, Retro Motor Show i Aqua&Zoo - święto hobbystów w każdym wieku. Co można było zobaczyć w tym roku?

Nowością i z pewnością jedną z największych atrakcji HOBBY była wielka strefa LEGO - zapierające dech w piersiach, 1000 m2 kolorowych ekspozycji zbudowanych przez członków Stowarzyszenia “Zbudujmy To!”. Zwiedzający mogli podziwiać scenki upamiętniające najważniejsze wydarzenia z historii naszego kraju. Pojawiła się zbudowana wspólnymi siłami wszystkich członków Stowarzyszenia makieta miasteczka o wymiarach około 2,5 x 10 m, która szczególnie przypadła do gustu miłośnikom kolei - miasto otoczone było siecią torów, po których kursowały składy złożone z modeli prawdziwych lokomotyw i wagonów.

Coś dla siebie znaleźli tu również fani science-fiction, fantasy i komiksów. Podczas wystawy można było również spróbować swoich sił w kierowaniu zdalnie sterowanymi pojazdami budowlanymi i robotami Lego. A na zakończenie, wspólnymi siłami zwiedzający zbudowali z LEGO przepiękny model odwzorowujący poznański Ratusz.

 

Tym, co każdego roku uświetnia poznańskie spotkania hobbystów są makiety kolejowe - nie zabrakło ich również w tym roku. W trakcie targów odbyły się Mistrzostwa Polski  Modeli Kolejowych, organizowane przez Polski Związek Modelarzy Kolejowych, a nagrody za najlepsze modele odebrali Tomasz Florczak, Marcin Wójda i Marek Palmowski. Dzięki pasjonatom modeli i makiet po raz kolejny mogliśmy podziwiać te kunsztownie odwzorowywane, małe świat.

Kolejną atrakcją HOBBY była strefa gier planszowych, a na niej turnieje, miniturnieje oraz inne atrakcje i oczywiście masa gier. Odbył się Poznański Festiwal Gier planszowych „GRAnat”, organizowany przez fundację Zagrajmy. Zwiedzający mogli również spróbować swoich sił w poznańskiej edycji MONOPOLY, a gra odbywała się na gigantycznej planszy rozmiaru 7 x 7 metrów.

 

Fani klasycznych hobby mieli okazję wziąć udział w warsztatach z renowacji mebli, które przeprowadzili specjaliści z pracowni Druga Szansa. A w świat kaligrafii wprowadzały fanów odręcznie pisanych liter Agnieszka Węgrowska z AgaPisze i Barbara Wilińska.

Nie zabrakło również nowoczesnych hobby: Virtual Reality i Escape Roomy były prawdziwym hitem tegorocznej edycji HOBBY. Mali inżynierowie mogli wziąć udział w zajęciach z robotyki, a poszukiwacze mocnych wrażeń oglądali pasjonujące wyścigi samochodów RC.

Targi to również przestrzeń zakupów z rabatami - i tym razem wystawcy stanęli na wysokości zadania, prezentujący rynkowe nowości i proponując atrakcyjne ceny produktów hobbystycznych.

 

Rodzice, dzieci, dziadkowie i młodzież – w trakcie HOBBY każdy mógł znaleźć coś dla siebie, bo - jak brzmi nasze hasło przewodnie: Z pasji się nie wyrasta!

 

Do zobaczenia na kolejnej edycji HOBBY 16-17 listopada 2018 roku!