Podziel się z innymi swoją pasją🔥 Zorganizuj na HOBBY wystawę, warsztaty lub pokaz🔥 Skontaktuj się z nami: 691 026 790 🔥🔥🔥  

Organizator:

Planszówki - hobby na każdą pogodę i porę roku

Podziel się

Nasza kolejna polecajka na letni czas. Jeśli jesteś jednym ze szczęśliwców i masz dwa miesiące wakacji to szczerze zazdrościmy, a jeśli na co dzień pracujesz to nic straconego, na pewno wygospodarujesz trochę czasu na zagranie w… planszówkę!

To jedno z najpopularniejszych hobby w Polsce. Nie dziwi nas to. Ogromny wybór gier, możliwość zagrania właściwie w każdych warunkach, brak zależności od pogody, miło spędzony czas ze znajomymi i rodziną, emocje i dużo śmiechu. Tak przeważnie to wygląda.

A jak najlepiej grać latem?

Proponujemy rozsiąść się w ogrodzie, w parku lub innym miejscu na świeżym powietrzu, zabrać ze sobą koc, zimne napoje, przekąski i starujemy.

Wybór gier jest ogromny: strategiczne, logiczne, przygodowe. Rankingi gier prześcigają się w publikowaniu nowości oraz bestsellerów.

A co jest na topie aktualnie? Wytypowaliśmy kilka pewniaków:

Wsiąść do pociągu - gracze mają za zadanie tworzenie połączeń kolejowych pomiędzy wylosowanymi miastami na planszy przedstawiającej Europę albo inną część świata. W trakcie swojej kolejki gracze dobierają kolorowe karty wagonów i grupują je w zestawy odpowiadające kolorom na wybranych odcinkach trasy. Gra nagradza taktyczne myślenie oraz zdolności planowania.

Osadnicy z Catanu - gracze wcielają się w osadników kolonizujących niezamieszkałą wyspę Catan. Każdy z uczestników zabawy stawia własną osadę i wyznacza drogi na wspólnej heksagonalnej planszy, a następnie konkuruje o dostęp do surowców niezbędnych do dalszego rozwoju. Sukces zapewnia myślenie strategiczne, a czasem też odrobina szczęścia. Gry planszówki często w końcowym etapie zabawy nużą, ze względu na to, że widoczni są już pewni zwycięzcy i przegrani. Osadnicy z Catanu tymczasem, to na tyle fajna gra planszowa, że nawet w ostatniej fazie wszystko może się jeszcze zmienić.

Everdell - gra strategiczno-ekonomiczną w bardzo bajkowej oprawie, w której rozwijamy cywilizacje inteligentnych zwierząt. Każdy gracz zarządza własnym miastem, stawia budynki i podejmuje trudne decyzje w obliczu niespodziewanych wydarzeń. Jedną z atrakcji gry jest jej trójwymiarowa kartonowa plansza w kształcie dużego drzewa.

7 cudów świata - mamy tutaj do czynienia z interesującą strategią łączącą nieskomplikowane zasady z dynamiczną rozgrywką wymagającą planowania i logicznego myślenia. Gracze rozwijają swoje miasta, w których muszą zbudować tytułowe siedem cudów starożytnego świata. Na przebieg partii wpływ mają dobierane karty oraz interakcje pomiędzy grającymi (w tym współpraca).

Horror w Arkham - gracze wcielają się w badaczy prowadzących w 1926 roku śledztwo w mieście Arkham. Z czasem odkrywają przerażające tajemnice i niezrozumiałe kosmiczne byty, które mogą doprowadzić ich do szaleństwa. Podczas rozgrywki wcielamy się w jedną z gotowych 12 postaci, a każda z nich ma inne tło fabularne i zdolności wpływające na kształt gry. To świetna gra planszowa detektywistyczna.

Star Wars Rebelia - akcja rozgrywa się w czasach oryginalnej trylogii filmowej. Gracze wcielają się w stronników rebelii lub galaktycznego Imperium, walcząc o kontrolę na planetami i rekrutując znanych bohaterów, takich jak Luke Skywalker.

Azul - Zadaniem graczy jest układanie kolorowej mozaiki wywodzącej się z Portugalii, od której wziął się tytuł gry. W trakcie każdej rundy wybieramy płytki produkowane w jednym z warsztatów ceramicznych i przenosimy je do swojego magazynu. Następnie wszyscy grający układają je na planszy zgodnie z zasadami.

Patchwork - nazwa tej dość oryginalnej produkcji pochodzi od technologii szycia, polegającej na łączeniu ze sobą skrawków materiału o różnej fakturze, wzorach, wielkości i kolorach. I na tym właśnie polegać będzie nasze zadanie. No, choć akurat nie trzeba będ Treść skopiowano z Lowcygier.pl zie od razu sięgać po igłę. W trakcie zabawy musimy skupić się na stworzeniu barwnej kołderki. Aby tego dokonać, wpierw trzeba będzie zdobyć kolejne kawałki materiału. Zasady nie należą do skomplikowanych, lecz sama droga do zwycięstwa wymaga ruszenia głową.

Inne polecane gry:

  • Sagrada
  • Dixit
  • Splendor
  • Scythe
  • Terraformacja Marsa
  • Carcassonne
  • Zamki Burgundii
  • Na skrzydłach

Gry planszowe to także pewny punkt Targów Hobby. Znajdziecie u nas nowości oraz kultowe tytuły. Rozegraj partyjkę, pochwal się swoimi trikami na wygraną i poznaj innych zapalonych graczy.

Specjalna strefa gier planszowych przygotowana na Tragach Hobby przyciąga tłumy pasjonatów. W tym roku zagraj z nami i Ty!