Podziel się z innymi swoją pasją🔥 Zorganizuj na HOBBY wystawę, warsztaty lub pokaz🔥 Skontaktuj się z nami: 691 026 790 🔥🔥🔥  

Organizator:

HOBBY'styczny PLAN!

Podziel się

Kiedy ostatnio spędziliście cały weekend na realizowaniu swoich pasji? 27 i 28 października będzie do tego świetną okazja! Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają na kolejną edycję HOBBY - pełnego atrakcji wydarzenia dla pasjonatów w każdym wieku! A czego doświadczą zwiedzający w tych dniach Targi HOBBY pasjonaci?

Targowe Pawilony 3 i 3A całe trzęsą się już od przygotowań! To właśnie w nich już jutro rozpocznie się Weekend Pasjonatów!

EKSPOZYCJA LEGO (Pawilon 3)

Klocki LEGO kochają miliony! Łączą one pokolenia, nigdy się nie nudzą i nie wychodzą z mody! Ciągle zaskakują nas nowymi możliwościami i zestawami. Tylko w trakcie Targów HOBBY będziecie mieli możliwość zwiedzić niesamowitą, przygotowaną specjalnie na tę okazję ekspozycję!

Dedykowana Targom HOBBY, wielka ekspozycja LEGO zawita na Międzynarodowe Targi Poznańskie już w ten weekend... i tylko w ten. To niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć tę wyjątkową wystawę wielkości 1000 m2!

 

Ekspozycja zostanie przygotowana przez członków stowarzyszenia "Zbudujmy To!", które skupia miłośników klocków LEGO z całej Polski. Ich największą pasją jest budowanie autorskich konstrukcji, tzw. MOCy (My Own Construction). Swoje prace prezentują na forum www.zbudujmy.to/forum oraz na stronie na facebooku. Wystawy są dla nich najlepszą okazją do spotkań pozostałych członków stowarzyszenia, którzy na co dzień mieszkają w różnych częściach kraju oraz dla zaprezentowania twórczości szerszej publiczności.

A co wejdzie w skład tej wyjątkowej ekspozycji?

Podczas wystawy na targach HOBBY zaprezentowany zostanie szeroki przekrój modeli. Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowany został wspólny projekt, który składa się z serii scenek upamiętniających najważniejsze wydarzenia z historii naszego kraju. Poza tym pojawi się zbudowana wspólnymi siłami wszystkich członków Stowarzyszenia makieta miasteczka o wymiarach około 2,5 x 10 m. Powinna ona szczególnie przypaść do gustu miłośnikom kolei, bowiem miasto otoczone jest siecią torów, po których będą kursowały składy złożone z modeli prawdziwych lokomotyw i wagonów.

Coś dla siebie znajdą również fani science-fiction, fantasy i komiksów. Nie zabraknie też konstrukcji o tematyce militarnej. Podczas wystawy można będzie spróbować swoich sił w kierowaniu zdalnie sterowanymi pojazdami budowlanymi i robotami Lego. A na koniec wszyscy odwiedzający wystawę zostaną zaproszeni do wspólnej budowy modelu poznańskiego Ratusza.

Wszyscy fani LEGO muszą to zobaczyć!

MAKIETY KOLEJOWE (Pawilon 3)

Nie zabraknie również makiet kolejowych - te każdego roku uświetniają poznańskie spotkania hobbystów. Po raz kolejny będziemy mieli okazję do podziwiania kunsztownej pracy mistrzów makiet. To detale, piękne małe miasteczka i perfekcyjnie odwzorowane stare stacje kolejowe.

Podczas targów swoje jesienne nowości zaprezentują m.in firmy Roco, Fleischmann, Piko, Tillig, Marklin, Trix, Faller, Noch. Na stoisku ŚWIATA KOLEI dostępna będzie bogata oferta branżowych publikacji krajowych i zagranicznych.

W sobotę odbędzie się kolejna edycja Mistrzostw Polski Modeli Kolejowych, a wszystkie modele będzie można oglądać na stoisku Polskiego Związku Modelarzy Kolejowych.

Wszyscy zainteresowani warsztatami modelarskimi znajdą swoje miejsce w Pawilonie 3 w przestrzeni Warsztatów Modelarskich w Poznaniu. Będzie można podglądać modelarzy podczas pracy, uzyskać odpowiedzi na interesujące Was pytania i podziwiać ukończone modele. Modelarze szykują również małą niespodziankę dla tych, którzy chcieliby rozpocząć z swoją przygodę z tym hobby, ale...o tym na miejscu.

GRY PLANSZOWE (Pawilon 3A)

Kolejną atrakcją HOBBY będzie strefa gier planszowych, a na niej turnieje, miniturnieje oraz inne atrakcje i oczywiście masa gier, w które będzie można pograć.

GRAnat

Zwiedzający będą mogli wziąć udział w Poznańskim Festiwalu Gier Planszowych „GRAnat”, organizowanym przez Fundację Zagrajmy. Fundacja działa na terenie Poznania i okolic. Zajmuje się promowaniem i rozpowszechnianiem gier planszowych, uświadamia, że to nie tylko chińczyk i warcaby, ale naprawdę szeroka gama tytułów i możliwości. Gry planszowe wpływają na nasz rozwój, mogą uczyć liczenia, kolorów, liter, a także podejmowania decyzji, dokonywania wyborów i logicznego myślenia. Mogą ćwiczyć także wyobraźnię przestrzenną czy refleks.

GRAnat to kolejna edycja festiwalu planszówek organizowana corocznie na targach HOBBY przez Zagrajmy. W trakcie festiwalu gracze będą mogli spróbować swoich sił w Strefie Rekruta i w Strefie Oficera, w której w sobotę odbędą się eliminacje do Mistrzostw Polski w Potwory w Tokio. Jest to popularna gra kościana o wielkich potworach próbujących zniszczyć Tokio. Miasto jest jednak dla nich wszystkich zbyt małe, muszą więc konkurować między sobą o miejsce i budynki do siania zniszczenia, pokazując, który z nich jest większy, silniejszy i straszniejszy. Plan rozgrywek zamieszczamy poniżej:

STREFA OFICERA

SOBOTA

12:00 - 16:00   Eliminacje do Mistrzostw Polski w Potwory w Tokio

10:00 - 19:00   Kampania

10:00 - 19:00   Przygarnij Meepla

10:00 - 18:30   Liga Bonka!

10:00 - 15:00   Miniturniej Bukiet

14:00 - 19:00   Miniturniej Ubongo

17:00 - 19:00   Konkurs Wiedzy o Grach Planszowych

NIEDZIELA

10:00 - 17:00   Kampania

10:00 - 16:30   Liga Bonka!

10:00 - 14:30   Miniturniej Azul

13:30 - 17:00   Miniturniej Przepowiednia

10:00 - 17:00   Przygarnij Meepla

STREFA REKRUTA

SOBOTA

10:00 - 17:00   Kostka na pamiątkę

10:00 - 17:00   Pierwszy poligon planszówkowy

10:00 - 17:00   Rodzinne potyczki taktyczne

NIEDZIELA

10:00 - 16:00   Kostka na pamiątkę

10:00 - 16:00   Pierwszy poligon planszówkowy

10:00 - 16:00   Rodzinne potyczki taktyczne

MONOPOLY POZNAŃ

W czasie Targów HOBBY będzie można zagrać w najnowsze Monopoly w wydaniu poznańskim - w wersji, której z pewnością nie kupicie w sklepach: plansza wielkości 7 x 7 metrów w imponujący sposób zaprezentuje poznańskie obiekty i sprawi, że rozgrywka będzie jeszcze bardziej pasjonująca!

 

CUBE

W okolice stoiska Cube zapraszamy całe rodziny, małych i dużych, do wspólnego grania w planszówki. Prezentowane będą najnowsze gry, odbędą się pokazy premierowe oraz nauka "Mniam Mniam Placki", do rozgrywek udostępnione zostaną najpopularniejsze tytuły, a specjaliści z Cube pomogą postawić pierwsze kroki początkującym graczom.

GO

GO jest starochińską grą planszową, która jest połączeniem nauki, sztuki oraz sportu. W ostatnich latach zyskuje popularność na całym świecie.

W czasie Targów HOBBY odbywać się będą zajęcia oraz turnieje dla początkujących, w których można wygrać wiele nagród. Będziemy także szukać najbardziej przebiegłych goistów - osób, które poprawnie rozwiążą przygotowane zagadki.

KLASYKA HOBBY (Pawilon 3A)

Dla wszystkich fanów klasycznych hobby przygotowujemy warsztaty z renowacji mebli, które poprowadzą dla nas specjaliści z pracowni Druga Szansa. A jeśli chcielibyście rozpocząć przygodę z kaligrafią, w świat liter wprowadzą nas Agnieszka Węgrowska z AgaPisze i Barbara Wilińska - zaprezentują nam narzędzia kaligraficzne i ćwiczenia wybranych krojów pisma.

FUTURE HOBBY (Pawilon 3A)

Nie zabraknie też hobby spod znaku nowoczesności!

VIRTUAL REALITY

Dzięki poznańskiemu The Bunkier przeniesiemy się w inny wymiar rozrywki. To właśnie tu będzie można uciec na chwilę od codziennego życia, dać się wciągnąć w wirtualną rzeczywistość zwiedzić nowe światy, ćwiczyć zwinność, pokonywać przeciwników.

ROBOTYKA Lego Mindstorms EV3 z Małym Inżynierem

Zajęcia z robotyki dla dzieci to doskonała okazja do rozwinięcia kompetencji informatycznych i technicznych młodych konstruktorów. Jest to również szansa na kształcenie twórczego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej, które pozwalają lepiej zrozumieć świat przedmiotów ścisłych.

W trakcie zajęć z robotyki z Lego MINDSTORMS mali inżynierowie zdobywają wiedzę z budowy i programowania robotów, a także poznają terminy takie jak przekładnia, prędkość, moc silnika, trajektoria, algorytm sterowania. Zajęcia, choć sprzyjają pracy w grupach, pozwalają każdemu uczestnikowi samodzielnie spróbować swoich sił w konstruowaniu i programowaniu robotów.

ESCAPE ROOM

Na tegorocznych targach HOBBY będziecie mieć okazję spróbować swoich sił w pokojach zagadek, znanych jako “Escape Roomy”. To forma rozrywki, w której uczestnicy zostają zamknięci w tematycznych pokojach i mają 30 minut na wydostanie się. Jedynie jako zespół będziecie w stanie rozwiązać liczne zadania i zagadki, które pozwolą Wam odnaleźć klucz do wyjścia. Nie wszyscy dają radę, ale dzięki temu zwycięstwo smakuje jeszcze lepiej.

Dzięki ToNiePokój i Zamknięci postawimy na HOBBY dwa namioty:

POKÓJ LABORATORIUM

"Wasz zespół został powołany do pracy nad ściśle tajnym projektem. Jako zespół najlepszych naukowców macie 25 minut by sprostać tej misji! Czy osiągniecie kolejny naukowy sukces? A może poniesiecie porażkę? Każda minuta jest na wagę złota!  Zbierzcie siły i do dzieła!"

POKÓJ DŻUNGLA

“BUM! Otwierasz oczy i budzisz się na wyspie z przyjaciółmi, zmieszany i jednocześnie przerażony.

Właśnie zdajesz sobie sprawę z tej katastrofy.

Jako rozbitkowie w dżungli ostatkiem sił musicie zawalczyć o przetrwanie i przede wszystkim nadać sygnał S.O.S Czas ucieka a stawką jest wasze życie!”

TOR WYŚCIGOWY SAMOCHODÓW RC (Pawilon 3A)

Poszukiwacze mocnych wrażeń obejrzą wyścigi samochodów RC.

Polska Liga RC to pierwsza w naszym kraju zawodowa liga samochodowych modeli spalinowych w skali 1:8. Zdalnie sterowane pojazdy osiągające ogromne prędkości i przyśpieszenia, zapach ścieranych opon i ryk silników to ogromna dawka adrenaliny i wspaniała zabawa dla publiczności. Zespoły jeżdżące pod szyldem znanych marek, emocjonujące wyścigi i niesamowita oprawa wizualna będą gwarantem dobrego widowiska.

I Eliminacje Mistrzostw Polski w wyścigach samochodów zdalnie sterowanych w skali 1:10 on-road na ogromnym i profesjonalnym torze o wymiarach 30m x 18m.

W sobotę (27 października) w godz. 10.00 – 17.00 odbędą się „biegi” kwalifikacyjne natomiast w niedzielę (28 października) w godzi. 10.00 – 15.00 „biegi” finałowe zakończone wręczaniem  nagród i dyplomów. W zawodach będą uczestniczyć zawodnicy z całej Polski, którzy wcześniej musieli się zarejestrować w zawodniczym systemie informatycznym.
Organizatorem tych zawodów są: Komisja Modelarstwa Motoryzacyjnego Automobilklubu Polski oraz ATA Sp. z o.o.

Wyścigi samochodów 1:32 na profesjonalnym torze slotowym Carrera. Tym razem tor wyścigowy będzie dużo bardziej atrakcyjny w porównaniu z poprzednimi latami, gdyż będzie posiadał sporo estakadowych odcinków. Praktycznie każdy będzie mógł wziąć udział w tych wyścigach.
Organizatorem tych zawodów są: firma Stadlbauer Polska (dystrybutor marki Carrera)  oraz ATA Sp. z o.o.

Nauka jazdy dla dzieci samochodami zdalnie sterowanymi w skali 1:10 na specjalnie przygotowanym torze (usytuowanym obok wyczynowego toru). Każde dziecko będzie mogło wypróbować swoich sił i umiejętności a także nauczyć się w jeździe modelem zdalnie sterowanym.

Ponadto ATA jako przedstawiciel i dystrybutor niemieckiej firmy Bruder zapewni dla najmłodszych uczestników (dzieci do 5 lat) duży wydzielony ogródek – plac zabaw w  którym będą mogły bawić się doskonałymi pojazdami wspomnianej firmy.

Nie zapominajmy, że targi to również przestrzeń zakupów z rabatami, a wystawcy już przygotowują rynkowe nowości, które zaprezentują nam w trakcie wydarzenia!

Rodzice, dzieci, dziadkowie i młodzież – każdy znajdzie coś dla siebie podczas targów HOBBY  na Targach Poznańskich. Jest to wyjątkowa okazja, aby w gronie najbliższych rozwijać swoje pasje.

To wszystko i wiele innych atrakcji czeka na nas na HOBBY.

Do zobaczenia w Poznaniu podczas Weekendu Pasjonatów!

Kup tańszy bilet w przedsprzedaży - do piątku 26.10, do godziny 22:00 - http://bit.ly/biletyHobby

Bilet zakupiony na Targi HOBBY upoważnia również do wstępu na odbywające się w tym samym czasie Retro Motor Show i Aqua & Zoo!