Podziel się z innymi swoją pasją🔥 Zorganizuj na HOBBY wystawę, warsztaty lub pokaz🔥 Skontaktuj się z nami: 691 026 790 🔥🔥🔥  

Organizator:

HOBBY opanuje Poznań

Podziel się

Już 16 i 17 listopada 2019 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się Targi HOBBY. Wydarzeniu przyświeca hasło „Z pasji się nie wyrasta”.

Jest to już 15 edycja HOBBY, które od 2004 roku przyciąga do Poznania prawdziwych pasjonatów. Misją Targów jest prezentacja różnych pasji w atrakcyjny sposób, ale również zachęcenie do aktywności i spędzania czasu wolnego w trybie offline – bez urządzeń mobilnych jak smartfon, konsola czy ekran komputera.

Przekrój tematyczny wydarzenia jest nieograniczony i stale się poszerza. Organizatorzy wierzą, że będzie to spotkanie pasjonatów, bez względu na wiek. Zaplanowane wydarzenie jest także kierowane do osób, które szukają nowego i ciekawego HOBBY lub chcą poszerzyć swoje horyzonty.


Tegoroczne targi obfitują w liczne atrakcje, które znajdą się w strefach tematycznych. W każdej z nich odbędą się pokazy, warsztaty, wystawy, atrakcje, zawody i turnieje.  Organizatorzy wraz z partnerami zapraszają do:

- Strefy Gier, gdzie odbędą się Festiwal Gier Planszowych GRAnat czy Wielkopolskie Mistrzostwa Młodzików i Juniorów w Szachach Szybkich wraz z miejscem do Zabawy z Szachami. Oprócz tego, zwiedzający znajdą przestrzeń od sklepu CUBE, który zaprezentuje premierowe gry z targów Spiel w Essen (pierwszy raz w Polsce). W strefie znajdzie się także Games Room dla najmłodszych oraz strefa od Pampera czyli Poznańskiej Grupy Testerów Gier Planszowych. Uzupełnieniem tej części HOBBY będą strefy od najróżniejszych wydawnictw oraz stowarzyszeń gier planszowych jak np. Strefa Go z turniejem od Honte.

- Strefy Kultury i Sztuki z przestrzenią od Estrady Poznańskiej, która zaprezentuje wystawę plakatów, będących integralną części poznańskiej przestrzeni miejskiej. Oprócz tego zostaną przeprowadzone warsztaty dla dzieci znane z dobrze przyjętego cyklu przedstawień i warsztatów twórczych dla najmłodszych - Dzieciaki na Piętrze. Zwiedzający znajdą również przestrzeń od uniwersyteckich mediów – Flesza oraz Kuriera Akademickiego z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Adepci dziennikarstwa przeprowadzą warsztaty z występowania przed kamerą na tle prawdziwego green screena, wykorzystywanego w hollywoodzkich produkcjach. Uzupełnieniem Strefy Kultury i Sztuki będzie Czytelnia Komiksów z warsztatami od Biblioteki Uniwersyteckiej, przestrzeń Małego Inżyniera z warsztatami z programowania, robotyki i elektroniki czy wystawa robotów od Wiktora, studenta Politechniki Poznańskiej.

- Strefy Wyścigowej, gdzie odbędą się Ogólnopolskie Mistrzostwa RC Drift RWD oraz Eliminacje Mistrzostw Polski Samochodów Zdalnie Sterowanych On-Road w skali 1:10. Oprócz tego, zawodowe tory wraz z pojazdami zostaną udostępnione szerokiej publiczności.

- Strefy Escape Room z pokojami pełnych zagadek przygotowanymi m.in. przez The Bunkier.

- Strefy Modelarstwa z wystawą od m.in. Polskiego Związku Modelarzy Kolejowych, która od lat przyciąga fanów tego HOBBY z całej Polski oraz wystawą Modeli Pojazdów w skali 1:43, 1:87, 1:71, 1:43, 1:18 od Motoshowminiatura. Każdy zwiedzający zobaczy z bliska miniaturowe samochody osobowe, motocykle, autobusy, ciężarówki, samoloty oraz sprzęt wojskowy. Dodatkowo każdy zobaczy z bliska jak tworzy się modele redukcyjne oraz maluje figurki.

- Strefy Szycia i DIY (Do It Yourself) z nieustającymi warsztatami dla każdego. Na miejscu znajdzie się wiele stanowisk z maszynami do szycia zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów. W Strefie Szycia i DIY odbędzie się także spotkanie z Janem Leśniakiem – autorem kilku książek o szyciu. W tej części znajdzie się również strefa warsztatów artystycznych dla dzieci jak i dorosłych od Pracovnia Art.

 

- Strefy Sportowej z Poznańskim Centrum Akrobatyki, Poznań Longboard Crew, Poznań Capricorns (prezentującą grę Quidditch znaną z sagi Harry Potter) czy Aikido Kids Poznań.

- Strefy LEGO z wystawą na powierzchni ponad 1000 mkw. od stowarzyszenia Zbudujmy To! czy pokazem premierowej makiety z serii „Poznań w miniaturze klocków LEGO”.

To tylko cześć atrakcji, jakie znajdą się na Targach HOBBY. Wydarzenie zgromadzi najróżniejszych pasjonatów, którzy zaprezentują swoje dzieła lub umożliwią poznanie nowego HOBBY przez doświadczenie.

Targi odbędą się w pawilonie numer 5 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich już 16 i 17 listopada w godzinach od 10:00 do 18:00. Na HOBBY będzie można dostać się przez wejście wschodnie od ulicy Głogowskiej (wejście przy dworcu Poznań Główny) oraz wejście północne od ulicy Bukowskiej (wejście przy przystanku Bałtyk). Wjazd dla samochodów na płatny parking od ulicy Śniadeckich.  

KUP TERAZ BILET NA HOBBY